Подільський оберіг – пленер скульпторів – каменотесів

«Подільський оберег» – поезія в камені

 Буша – це пам’ятники народного каменярства, що збереглися до нашого часу.

 Каменярство на Поділлі – мистецтво споконвічне. Здавна у Буші розвивався промисел обробки каменю. З пісковику виготовляли жорна,циліндричні кільця для криниць, прикраси для оформлення входу до садиб,так звані “обереги”,точила, надгробники.

12 Козацьке кладовище

Історичне село Буша, що на Вінниччині не випадково стало місцем проведення  першого в Україні пленеру скульптури з каменю, якому дано символічну назву ”Подільський оберег”, основним завданням якого стало збереження, вивчення, популяризація культурно-історичного надбання краю.

Започаткували пленер “Подільський оберег” група краєзнавців-ентузіастів: Сергій Кокряцький з Вінниці; родина скульпторів Людмили та Олексія Альошкіних з с. Букатинки Чернівецького р-ну та Олександр Пірняк, вчитель, нині директор ДІКЗ “Буша”.

У серпні 1986 р. з різних міст і сіл України – Києва, Херсона, Одеси, Вінниці, Ямполя, Могилева-Подільського та ін. в Бушу приїхали скульптори на творчий пленер по каменю-пісковику.

 За 28 років проведення “Подільського оберегу” звістка про бушанський пленер рознеслась по всій Україні та за її межами. Іллічівськ на Одещині, Київ, Трускавець, Коломия, Сороки (Молдова), Ямпіль, Цекинівка, Гальжбіївка та ін. проводили симпозіуми в камені. “Подільський оберег” став оберегом по всій Україні.

One Comment

on “Подільський оберіг – пленер скульпторів – каменотесів
One Comment on “Подільський оберіг – пленер скульпторів – каменотесів
  1. Pingback: Про якірну точку та можливості сільського розвитку | Косівська районна рада

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>